.....

خالق Comic Sans، منفورترین فونت تمام تاریخ کیست؟

حدود ۲ دهه از زمانی می‌گذرد که این فونت عجیب و غریب، زشت و غیر قابل تحمل عرضه شده است و هنوز هم استفاده از آن رایج است. فونتی که به محض دیدن آن متوجه می‌شوید که شخصی که از آن استفاده کرده است، کوچکترین درکی از زیبایی و تناسبات ندارد.

حالا یک برنامهٔ ویدئویی کوتاه از شبکهٔ Great Big Story که یا حمایت CNN فعالیت می‌کند، به سراغ تاریخچه و طراح این فونت رفته است. در این ویدئو ما به دههٔ ۹۰ می‌رویم و متوجه می‌شویم که کمیک سنس از کجا و برای چه کاری طراحی شده بود؟ Vincent Connare طراح این فونت، آن را بر اساس متن‌های نوشته شده در کتابهای کمیک، برای نرم‌افزار Microsoft’s Bob خلق کرد. واژهٔ خلق در اینجا، احتمالا یکی از بی‌رحمانه‌ترین موارد استفادهٔ خود را تجربه کرده است!

همچنین ببینید:  اختصاصی: دانلود بیش از ۲۰۰ فونت لاتین برای طراحان

این فونت چنان نفرتی در میان طراحان و تایپوگرافرها ایجاد کرد که پتیشن‌ها و وبسایتهایی برای حذف و ممنوعیت استفاده از آن برای آنچه که آنها شرافت تایپوگرافی و آبروی طراحی حروف می‌دانستند، ایجاد شد! استفاده از این مورد نفرت قرار گرفته ترین فونت تمام تاریخ، در سایت ComicSansCriminal به عنوان یک جنایت تعریف شده است و آنها سعی دارند با فرمی که در انتهای سایت قرار داده‌اند، شما را ترغیب کنند تا جنایتکاران کمیک سنسی را که می‌شناسید به آنها معرفی کنید تا آنها بتوانند با زبان خوش آنها را به «راه راست» هدایت کنند و روند «درمان» آنها را آغاز کنند! در تمام لیست‌های آنلاین منفورترین فونت، کمیک سنس با اختلاف بالایی مقام اول را کسب کرده است.

اما همان طور که در ویدئوی بالا، خود طراح توضیح می‌دهد این فونت اصلا قرار نبود که به طور گسترده توسط تمام ملت استفاده شود و تنها کاربرد در نظر گرفته شده برای آن، همان برنامهٔ مایکروسافت بود. بعدها که این کمپانی، Comic Sans را به طور پیش‌فرض در ویندوز ۹۵ قرار داد، حالا دسترسی صدها هزار نفر به آن میسر شد و سندرم وحشت کمیک سنس جهانیان را منقلب کرد.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا با نظرات صدها هزار نفر در دنیا که از این فونت برای هر کاری استفاده می‌کنند موافقید و یا با رای‌های صدها هزار نفر دیگر که آن را منفورترین فونت جهان می‌دانند؟

همچنین ببینید:  ویژه: دانلود GT America: فونتی با ۸۴ استایل، ۶ عرض و ۷ وزن

تکنامه + دنکست‌وب

avatar
ناشناس
مهمان
ناشناس

واقعا این مطلب رو که خوندم شاخ در اوردم، مگه قراره تمام فونت ها مثل هم باشن؟! خب سلیقه ها فرق می کنه! و از هرچیز توی دنیا هزار نوع وجود داره، این مشکل طراح کامیک سنس نیست که با سلیقه بعضیا همخوانی نداره، واقعا نمی فهمم کجای این فونت عجیب غریب و غیرقابل تحمله! من بچه که بودم توی کتاب های آموزش زبان انگلیسی برای بچه های پیش دبستانی زیاد این فونت رو می دیدم، و خیلی ازش خوشم می اومد. به طور کلی این فونت برای کتاب داستان های بچگانه یا کلا چیزهایی که توی رده سنی بچه ها باشه مناسبه. ولی چیزی که خیلی من رو متعجب کرده اینه که یه جوری حرف میزنید انگار بقیه ی… بیشتر بخوانید »

رضا
مهمان
رضا

در واقع استفاده ی نا مناسب ازون این نفرت رو بوجود آورده. که ازش به جای استفاده تو کتاب بچه ها توی نوشته های رسمی استفاده و همه گیر شده!

تکنامه