.....

جزیره خورشیدی تسلا

شرکت تسلا و سولار سیتی با همکاری هم در جزیره Ta’u در منطقه American Samoa به دلیل داشتن مشکل انرژی و اتکاء به ژانراتورهای گازوئیلی برای تولید برق، به وسیله پنل‌های خورشیدی سولارسیتی و ذخیره‌کننده‌های انرژی تسلا، اقدام به حل این مشکلات کردن.

همچنین ببینید:  انقلاب تسلا در زمینهٔ انرژی‌ خورشیدی: سقف‌های ۳ لایهٔ غیر قابل تشخیص!

اتکاء به گازوئیل چیز جدیدی نیست. در خیلی از جزیره‌ها برای بهره‌گیری از شبکه برق از سوزوندن سوخت‌های فسیلی استفاده میکنن که برای چنین کاری این سوخت‌ها باید به این جزایر منتقل بشن. چنین چیزی علاوه بر هزینه‌ای که داره معمولا باعث خاموشی های موقت میشه. ولی در طرف مقابل انرژی خورشیدی ممکنه در ابتدا هزینه زیادی داشته باشه ولی در طول زمان هزینه خودشو جبران میکنه. در چنین مناطقی که تنها منبع انرژیشون سوختهای فسیلی هستن چنین هزینه ای حتی سریعتر جبران میشه.

بر همین اساس شرکت سولارسیتی آرایه‌ای از 5300 پنل خورشیدی رو در اونجا نصب کرده که توانایی تولید 1.6 مگاوات انرژی رو دارن. ترکیب اینها با ذخیره‌کننده‌های انرژی تسلا به ظرفیت 6 مگاوات ساعت، به 600 ساکن این جزیره، امکان استفاده از برق به مدت 3 روز بدون نیاز به خورشید رو میده و فقط با 7 ساعت در معرض خورشید قرار گرفتن، این پنل ها ذخیره‌کننده‌های انرژی رو به صورت کامل شارژ میکنن!

این پروژه رو تسلا و سولار سیتی با سرمایه‌گذاری سازمان حفاظت محیط زیست امریکا، وزارت داخلی امریکا و مسئولین این منطقه، از شروع تا انتها به مدت یک سال به پایان رسوندن. چنین پروژه‌ه‌ای نشون میده این دو تا شرکت حتی در زمانی که صرفا شریک هستن چه توانایی‌هایی با هم پیدا میکنن و همونجور که میدونین شرکت تسلا دیروز به طور رسمی شرکت سولارسیتی رو تصاحب کرد. علاوه بر این فرصتی برای تسلا هست تا مزایای انرژی خورشیدی رو برای مشتری های بالقوه‌اش نشون بده.

تکرانچ

avatar
تکنامه