.....

نکاتی که طراحان وب می‌توانند از توسعه‌دهندگان بیاموزند

معمولا طراحان وب بر ویژگی‌های بصری دیزاین خود تمرکز می‌کنند. رنگها چطور در کنار هم قرار گرفته‌اند، چیدمان و قرارگیری درست است و یا اینکه فاصله‌بندی و بخش‌بندی‌ها درست انجام شده یا خیر. اما طراحی درجهٔ اول و فوق‌العادهٔ یک سایت تنها «زیبا و خوشگل بودن» نیست. در واقع آمار نشان داده است که هر چقدر در طراحی «تجربهٔ کاربری» هزینه کنید، می‌تواند تا ۱۰۰ برابر برای شما سود به همراه داشته باشد. بنابراین تجربهٔ کاربری مبحث بسیار مهمی در طراحی وب است.

تجربهٔ کاربری (به انگلیسی: User Experience) به اختصار UX شامل رفتارها، نگرش‌ها و احساسات یک کاربر دربارهٔ استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس خاص است. تجربهٔ کاربری جنبه‌های کاربردی، تجربه شده، اثرگذار به صورت عاطفی، معنادار و ارزش‌مند تعامل انسان و رایانه و مالکیت محصول را در بر می‌گیرد. علاوه بر این، برداشت یک فرد از جنبه‌های مختلف یک سامانه مانند سودمندی، کاربری آسان و کارایی نیز در گسترهٔ تجربهٔ کاربری قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر، تجربهٔ کاربری همان خاطره‌ای است که با استفاده از یک محصول، سامانه یا سرویس در ذهن کاربر نقش می‌بندد. همچنین تجربهٔ کاربری یک مفهوم پویا است که به طور مداوم در طول زمان با توجه به تغییرات در شرایط استفاده و نیز گسترش یافتن زمینه‌های کاربرد آن، تغییر می‌کند.

ممکن است طراحی تر و تمیز و شیک خود را پیش یک توسعه‌دهنده ببرید و با انتقادهایی مواجه شوید که توی ذوق هنری‌تان بخورد. اما هیچ چیز در اینجا شخصی و بر اساس کینه‌توزی نیست. (یا حداقل نباید باشد!) بنابراین آن توسعه‌دهنده هم از دید خود مواردی را می‌بیند که می‌تواند در تعامل کاربر با سایت و مطالب و خدماتش مشکل‌ساز باشد.

یک «توسعه‌دهندهٔ وب» (به انگلیسی Web Developer)، توسعه‌دهندهٔ نرم‌افزار یا مهندس نرم‌افزاری است که به شکل تخصصی به توسعهٔ «نرم‌افزارهای کاربردی وب» (به انگلیسی Web Applications) یا «نرم‌افزارهای شبکهٔ توزیع‌شده» (به انگلیسی Distributed Network Applications) می‌پردازد. این نرم‌افزارها تحت قرارداد HTTP از یک «وب سرور» به یک «مرورگر وب» اجرا می‌گردند.

حالا اگر به موارد پایین کمی بیشتر فکر کنیم و آنها را نیز در نظر بگیریم، می‌توانیم سایت‌هایی مردافکن طراحی کنیم!

واکنش‌گرا باش!

این روزها سایت شما باید واکنش‌گرا یا ریسپانسیو باشد. ۷۷ درصد آمریکایی‌ها از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند و در کمال تعجب ۹۱ درصد از کسب و کارهای کوچک، سایتهای واکنش‌گرا ندارند.

حتی لازم به تاکید دوباره نیست که اگر هنگام معاشرت با دوستانتان قصد معرفی یک سایت یا کسب و کار به آنها را داشته باشید و پس از باز کردن مرورگر و تایپ نشانی سایت متوجه شوید که همه چیز در هم بر هم شده است چه حالی به شما دست خواهد داد و چه اثری بر جلوه و اعتبار آن برند وارد خواهد شد.

تکنامه - نکاتی که طراحان وب می‌توانند از توسعه‌دهندگان بیاموزند

بی‌خیال اپلیکیشن!

دارید فکر می‌کنید که پول بی‌زبان را دور ریخته و سفارش یک اپلیکیشن برای سایت خودتان بدهید؟ خب بهتر است دوباره فکر کنید!

آمارها نشان می‌دهند که روزانه ۵۰ میلیون اپلیکیشن در سراسر جهان نصب می‌شوند، اما ۹۰ درصد آنها در طول ۳۰ روز آینده به زباله‌دان تاریخ فرستاده می‌شوند. به جز مواردی معدود، ملت تمایلی به استفاده از اپلیکیشن شما ندارند. البته توجه داریم که بحث ما بر سر اکثریت کسب و کارها و سایتهاست و البته هستند مواردی که شما به تنهایی و یا در کنار سایت خود نیاز به یک اپلیکیشن هم داشته باشید. اما این موارد بسیار نادر هستند، مثل اپلیکیشن‌های فیسبوک، اینستاگرام، جیمیل، گوگل کروم و… به عبارتی برندهای بزرگ و خدماتی که کاربرد روزانه دارند. اگر سایت شما برای کاربران استفادهٔ ضروری و روزانه دارد و یا نام یک برند بزرگ را یدک می‌کشد، حرفمان را پس می‌گیریم!

ویدئو خوبست اما نه همیشه!

در گذشته بسیاری از توسعه‌دهندگان با استفاده از ویدئو در نوشته‌ها مخالف بودند، چرا که فکر می‌کردند سرعت اینترنت پایین است و ویدئوها عملا دیده نمی‌شوند. اما این ماجرا هم تغییر کرده است. در ایالات متحدهٔ آمریکا، ۶۷ درصد کاربران از اینترنت پهن‌باند استفاده می‌کنند و همچنین اینترنت پرسرعت در کافه‌ها، کتابخانه‌ها و… هم به معادله اضافه شده است.

ویدئوها همچنین به کسب و کار شما کمک می‌کنند. ۷۳ درصد مردم گفته‌اند که دیدن ویدئوهایی از محصولات باعث شده است که به فکر خریدن و امتحان کردن آنها بیفتند. همچنین ویدئوها می‌توانند در موارد آموزشی و اطلاع‌رسانی و حتی تفریح و خنده در سایت قرار بگیرند. البته این نباید باعث شود که متن را قربانی و یا حذف کرده و کل مطلب را با تعدادی ویدئو به پایان ببریم!

تکنامه - نکاتی که طراحان وب می‌توانند از توسعه‌دهندگان بیاموزند

به روز بمان!

یک نکتهٔ اساسی که می‌توان از توسعه‌دهندگان آموخت این است که اطلاعات خود در زمینهٔ دیزاین، رابط و تجربهٔ کاربری و موارد مورد پسند بازدیدکنندگان را همیشه به روز نگه داریم. توسعه‌دهندگان همیشه سعی می‌کنند که در تمام زمینه‌های کاری خود از نرم‌افزارهای به روز و پیشرفت‌ها و دستاوردهای دنیای وب عقب نمانند و طراحان وب هم باید چنین رویه‌ای را در پیش بگیرند. همچنین دلیلی ندارد که از پرسیدن و مشورت کردن با دیگر طراحان و یا نظر خواستن از توسعه‌دهندگان ترس به دل خود راه داد.

نکات تکمیلی

امنیت: اگر چه امنیت یک سایت زیاد به مقولهٔ طراحی مرتبط نمی‌شود، اما با این وجود بهتر است که در صورت وجود فرم‌هایی که اطلاعات حساس مانند ایمیل، رمز عبور، شماره حساب و… را از کاربر دریافت می‌کند، در کنار استفاده از پروتکل‌های امن https، عناصر بصری صفحه هم نقش خود را در اطمینان‌دهی به بازدیدکنندگان به انجام برسانند. آمارها نشان داده است که نگرانی از نا امن بودن یک سایت از مهم‌ترین دلایل خرید نکردن مراجعه‌کنندگان موبایلی به سایتها می‌باشد.

تصاویر و نمودارها: با وجود این که در موارد بالا دربارهٔ لزوم بهبود تجربهٔ کاربری و اولویت آن بر «زیبایی» صحبت کردیم، اما همچنان باید اضافه کنیم که ۹۰ درصد اطلاعاتی که به مغز بشر وارد می‌شود از طریق «دیدنی‌ها»ست و نه «خواندنی»ها و آنهایی که از طریق «دیدن» بهتر مطالب را به خاطر می‌سپارند نیمی از جمعیت کرهٔ زمین را تشکیل می‌دهند. بنابراین اضافه کردن تصاویر، عکس‌، نمودار، اینفوگرافیک و دیگر موارد بصری باعث می‌شود که خوانندگان و بینندگان سایت شما مطالب را بهتر و سریع‌تر درک کنند. در این مورد هم البته زیاده‌روی و شلوغ کردن صفحه با ده‌ها تصویر با حجم‌های بالا مناسب نیست و بازدیدکننده را فراری می‌دهد.

کریتیوبلاک

avatar
تکنامه