.....

بالاخره Gboard به اندروید آمد!

شش ماه پیش گوگل کیبورد خودش به اسم Gboard رو برای iOS با قابلیت های جدید عرضه کرد. حالا Gboard برای اندروید اومده و در واقع جایگزین کیبورد قبلی این شرکت یعنی Google Keyboard شده. بنابراین گوگل کیبورد نسخه 5.2 به GBoard نسخه 6 تبدیل می‌شه.

قابلیت‌های پایه‌ای Gboard نسبت به نسخه iOS تغییر آن چنانی نداشته. در گوشهٔ این کیبورد لوگوی گوگل هست که با فشار دادن اون امکان سرچ مستقیم گوگل از کیبورد رو پیدا می‌کنین. در واقع به جای تایپ در اپ فعلی، این کیبورد چیزی که تایپ میکنین رو در گوگل جستجو می‌کنه و نتایج جستجو رو به جای حروف به شما نمایش میده. با انتخاب هر نتیجه، لینک اون مطلب درون اپ فعلی گذاشته می‌شه. چنین قابلیتی برای بررسی سریع موضوع مورد نظر می‌تونه مفید باشه.

همچنین ببینید:  دانلود ۵۲ فونت «کافه‌ای» که بنر، روبان، فلش و آیکن هم رسم می‌کنند

search

گوگل بالاخره امکان سرچ ایموجی‌ها رو به اندروید آورده. با فشار دادن دکمهٔ ایموجی، بالای لیست ایموجی‌ها نوار جستجویی به نمایش در میاد که امکان جستجو در میان ایموجی‌‌‌ها رو فراهم می‌کنه. بنابراین برای پیدا کردن ایموجی موردنظر دیگه لازم نیست بین لیست بلند بالای ایموجی‌ها اسکرول کنید. فقط کافیه موضوع ایموجی مد نظرتون رو به انگلیسی مثلا dog، سرچ کنین تا ایموجی‌های مرتبط به نمایش در بیاد.

emoji

در این کیبورد، گوگل قابلیت جستجو و درج gif از کیبورد رو اضافه کرده. قبلا، این قابلیت مختص اندروید 7.1 به بالا بود. برای استفاده از این قابلیت، وقتی زبان کیبورد انگلیسی هست، صفحه ایموجی‌ها رو باز کرده، با زدن دکمهٔ gif صفحه‌ای باز می‌شه که امکان جستجو میان gif ها رو میده. متاسفانه این قابلیت در اپ‌های محدودی مثل مسنجر Allo فعاله و برای استفاده از چنین امکانی حتما اپ مورد نظرتون باید از این قابلیت پشتیبانی کنه.

همچنین ببینید:  پرستار بچهٔ دیجیتالی با دوربین HD که چراغ شب کودکتان نیز می‌شود!

gif

همچنین گوگل قابلیت‌هایی که درخواست زیادی رو داشتن رو اضافه کرده. مثلا امکان فعال کردن نوار اعداد که بر خلاف نسخهٔ قبل همیشه و در همه جا این نوار حضور داشته باشه. همچنین مشابه کیبورد Swiftkey ، گوگل قابلیت استفاده از دو زبان به صورت همزمان بدون تعویض زبان کیبورد رو هم اضافه کرد. متاسفانه این قابلیت برای زبان‌های محدودی فعاله و از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کنه.

همچنین ببینید:  دانلود Micon: فونت‌آیکنی بر اساس پیکتوگرام‌های ویندوز ۱۰ مایکروسافت

number

با توجه به اینکه این کیبورد جایگزین گوگل کیبورد می‌شه، اگر این کیبورد رو نصب کرده باشین، این به روزرسانی طی چند روز آینده در پلی‌‌استور برای شما به نمایش درمیاد ولی اگر حوصلهٔ صبر کردن ندارین می‌تونین از APK Mirror فایل APK این کیبورد رو دانلود کنین:

دانلود از Play Store دانلود از apkmirror

ارس تکنیکا

دیدگاه شما چیست؟

avatar
تکنامه