.....

باشگاه یوونتوس با لوگو و هویت جدید؛ فراتر از سیاه، روشن‌تر از سفید

همان طور که در ویدئوی تبلیغاتی چشمگیر این باشگاه قدیمی ایتالیایی می‌بینید، حالا دیگر یوونتوس با نشان و هویت بصری جدید خود به دنبال تبدیل شدن به یک پدیده است. پدیده شدنی که این باشگاه را از لوگوی سمت چپ پایین که سالهای سال با همین تم، به عنوان نماد و نشانش کاربرد داشت، به لوگوی سمت راست سوق داد.

هوادران پرشور، بردهای متعدد در UEFA، پتانسیل بالا برای جذب هزاران هوادار از سراسر جهان، یوونتوس یکی از مشهورترین باشگاه‌های فوتبال تمام تاریخ است. حالا این باشگاه با شعار «سیاه و سفید و بیشتر»، یک شخصیت و برند جدید برای خود متصور شده است. لوگوی جدید یک نشان جهانیست و در عین حال که می‌تواند پیام خود را برساند، قابلیت همراه شدن در مناسبت‌های هیجانی و ورزشی را نیز دارد.

همچنین ببینید:  بانک لوگوهای ورزشی: ملی تا باشگاهی، فوتبال تا هاکی، آمریکا تا ایران

اقدام هوشمندانه در حفظ ساختار راه‌راه سیاه و سفید و الهام گرفتن از آن در طراحی لوگوی جدید، نشان‌دهندهٔ وفاداری به طرفداران دو آتشه است، در عین حال این که نیم‌نگاهی به عرصه‌های جهانی نیز دارد.

هویت بصری جدید همین دیروز یعنی ۱۶ ژانویه در میلان رونمایی شد. از این به بعد این لوگو و تصاویری در پایین مشاهده می‌کنید، همه جا در لباس‌ها، بیلبوردها، تبلیغات، فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی، خریدنی‌ها و پوشیدنی‌های باشگاه یوونتوس برای هوادارن، شرکای تجاری و… دیده خواهد شد.

یک هوادار واقعی یوونتوس، امکان ندارد که بتواند از وسوسهٔ دیدن این ویدئو بگذرد. فضای سیاه و سفید و نوستالژیک و در عین حال الهام‌بخش این ویدئوی تبلیغاتی دقیقا همان چیزی‌ست که برای معرفی این لوگوی جدید لازم بود:

تکنامه - باشگاه یوونتوس با لوگو و هویت جدید؛ فراتر از سیاه، روشن‌تر از سفید

تکنامه - باشگاه یوونتوس با لوگو و هویت جدید؛ فراتر از سیاه، روشن‌تر از سفید

همچنین ببینید:  طراحی خلاقانهٔ لباس ورزشی برای تیم فوتبال اپلیکیشن‌ها!

البته به نظر می‌رسد که بسیاری از هواداران به هیچ عنوان از این لوگو و هویت جدید خوششان نیامده و درخواست برگشت به روزهای خوش گذشته را دارند. هیچی نشده، تعداد بسیار زیادی طرح‌های کاربران به نشانهٔ اعتراض و تمسخر لوگوی جدید و مقایسهٔ آن با یک برند تولیدکنندهٔ عطر و یا اتومبیل در توئیتر غوغا کرده است. به هر حال همیشه همین طور می‌شود. بعید به نظر می‌رسد که این همه رویداد و برنامه‌ریزی یکساله برای طراحی این لوگو، با نظرات مردم در توئیتر تغییر کند، اما خب هیچ چیز معلوم نیست. مگر نه؟

در صورتی که کنجکاو هستید که بدانید باشگاه فوتبال یوونتوس از روز اول چه لوگوهایی داشته می‌توانید به تصاویر پایین مراجعه کنید. در تصویر بعدی می‌بینید که چطور این لوگوی جدید وقتی در میان لوگوهای باشگاه‌های دیگر قرار می‌گیرد، چطور یک سر و گردن بالاتر از همه است و به چشم می‌آید.

این هم تصاویری از تایپ‌فیس زیبای اختصاصی یووه، وردمارک، سیستم گرید دیزاین و سرانجام ویدئویی از لوگوتایپ یوونتوس:

ما همچنان در تکنامه، لوگوی جدید را به دلیل اختصار و سادگی و حفظ فرم راه‌راه در درون حرف J و همچنین یک ساختار سپر مانند خاص در فضای مثبت و منفیش می‌پسندیم. شما هم می‌توانید از طریق بخش دیدگاه‌ها، نظرات خود را با ما در میان بگذارید. آیا در میان خوانندگان تکنامه، طرفداران دو آتشهٔ یوونتوس هم یافت می‌شود؟ :)

اینتربرند

avatar
M03iN
مهمان
M03iN

اون علامت کشیده پشت حرف j نماد پشتیبانی و پشت گرمی هواداران دو آتیشۀ تیم یووه هستش!!
و در کل این لوگوی جدید باشگاه خیلی شیک و توپِ😍

تکنامه