.....
تکنامه - اپلیکیشن‌های تعاملی WWF برای دوستداران حیوانات و گونه‌های در حال انقراض

اپلیکیشن‌های WWF برای دوستداران حیوانات و گونه‌های در حال انقراض

صندوق جهانی طبیعت یا بنیاد جهانی طبیعت (WWF) اپلیکیشن‌های بسیار خوبی برای پیگیری و مطلع شدن از احوال حیوانات جهان دارد. WWF Together app که برای بیشتر دستگاه‌های اندرویدی و آیپد طراحی شده است، اطلاعات خوبی دربارهٔ حیوانات در معرض خطر در اختیارتان قرار می‌دهد. این اطلاعات همراه با داستان‌های تعاملی جالبیست که شامل تصاویر و ویدئوهای زیبا، دانستنی‌های مفید دربارهٔ حیوانات و عادت‌هایشان نیز می‌شود.

همچنین ببینید:  تصویرسازی‌های ۳ بعدی و کاغذنمای Maxim Shkret از حیوانات بی‌زبان و ناطق

صندوق جهانی طبیعت یا بنیاد جهانی طبیعت (به انگلیسی: World Wide Fund for Nature)، بزرگترین اتحادیهٔ بین‌المللی در زمینهٔ حفاظت از محیط زیست است که در سال ۱۹۶۱ در کشور سوئیس تاسیس شد. در حال حاضر حدود ۴۰۰۰ نفر در نزدیک به ۱۰۰ کشور جهان برای این اتحادیه مشغول به کار هستند و بیش از ۲۰۰۰ پروژه را به عهده دارند. بیشتر از پنج میلیون نفر نیز در سراسر جهان از این اتحادیه حمایت می‌کنند.

همچنین !WWF Explore داستان انیمیشنی و کارتونی از چهار دانش‌آموز به همراه معلمشان است که به ۵ منطقهٔ غنی از گونه‌های حیوانی سفر می‌کنند. این منطقه‌ها عبارتند از: آفریقا، آمازون، شمالگان، چین و هیمالیا. صحنه‌های تعاملی این اپ، تمام این مناطق را به گوشی یا تبلت شما می‌آورد. این اپ البته می‌تواند برای کودکان و نوجوانان مخصوصا در ایران با توجه به «شرایط خاص» گونه‌های حیوانیش، بسیار مناسب باشد.

WWF Wildfinder اپلیکیشن وبی بر روی سایت WWF ست که یک نقشهٔ تعاملی در خود دارد و به شما دربارهٔ نحوهٔ توزیع و گستردگی گونه‌های مختلف حیوانات در سراسر زمین اطلاع‌رسانی می‌کند. می‌توانید در نقشه جستجو کنید، به دنبال یک حیوان خاص بگردید، همچنین منطقه یا اکوسیستم خاصی را زیر نظر بگیرید. پس از پیدا کردن یک گونهٔ خاص، در یک تب جداگانه، اطلاعات زیستگاه و میزان در خطر بودن و تصاویر حیوان برای شما فراهم شده است.

دانلود اپلیکیشن WWF Together از گوگل‌پلی  دانلود اپلیکیشن WWF Together از اپ‌استور  دانلود اپلیکیشن !WWF Explore از گوگل‌پلی دانلود اپلیکیشن !WWF Explore از اپ‌استور  رفتن به اپلیکیشن وب Wild Finder

فری‌تِک

avatar
تکنامه