.....

گوگل الو: نقشه گوگل برای نابودی پیام‌رسان‌های اپل و فیسبوک؟

گوگل امروز نرم‌افزار پیام‌رسان خود Google Allo را منتشر کرد. این غول نرم‌افزاری در نظر دارد با توجه به منابع عظیم اطلاعاتی که از ما کاربران در سراسر جهان در اختیار دارد و همین طور امکان جستجوی آنلاین خود و بیلیون‌ها دلاری که در زمینه‌ی هوش ماشینی هزینه کرده، بتواند پیام‌رسان‌های فیسبوک و اپل را از دور خارج کند.

در گوگل الو هنگامی که به کاربری پیام می‌فرستید ویژگی پاسخ هوشمند فعال می‌شود که بر اساس محتوا و مضمون متن گفتگوی شما عمل می‌کند. به عنوان مثال اگر شما عکسی درباره اسکی کردن به دوستتان بفرستید، به طور خودکار با پیشنهادی هوشمند گوگل الو روبرو می‌شوید که از شما می‌خواهد به دوستتان بگویید: «چه شجاعتی!»، «حالشو ببر!» و یا چه هیجان‌انگیز!».

اما هیجان‌انگیزتر آن که حالا شما می‌توانید با خود گوگل صحبت کنید! دستیار گوگل که در تکنامه به آن پرداخته بودیم می‌تواند به شما در مسیریابی، پیدا کردن مغازه یا رستوران نزدیک، ترجمه متون، جستجوی اینترنتی، وضعیت آب و هوا و بسیاری موارد دیگر کمک کند.

همچنین ببینید:  به روز رسانی نرم‌افزاری سامسونگ برای Note 7

این که فیسبوک، اپل و گوگل به پیام‌رسان‌ها علاقه‌مندند و با صرف زمان و انرژی زیاد روی آن تمرکز کرده‌اند، تصادفی نیست. در جهانی که ما بیشترین زمانمان را در طول روز به برنامه‌های پیام‌رسان اختصاص می‌دهیم، چرا این برنامه‌ها به محیطی برای تمام کارهای روزانه‌ی موبایلی ما تبدیل نشوند؟

ویژگی‌های معرفی شده در Messages، Messenger و حالا Allo همگی تلاش دارند که جای صفحه‌ی Home ما را بگیرند. پیام‌رسان اپل به عنوان مثال اجازه دسترسی دیگر اپلیکیشن‌ها را به سرویس خودش می‌دهد. پیام‌رسان فیسبوک در حال ساخت ربات‌های چت و سیستم پرداخت است که شما بتوانید تی‌شرت دلخواه خود را از یک ربات خریده و بدون خارج شدن از صفحه‌ی پیام‌رسان خریدتان را کامل کنید.

تا حالا گوگل الو در این زمینه از رقبایش پیشرفته‌تر و در عین حال ساده‌تر است. نکته‌ی جالب سامانه‌ی دستیار گوگل این است که به مرور زمان می‌تواند یاد بگیرد و پاسخ‌های هوشمندانه و سفارشی‌ شده‌تری منبع= تکنامه. به پیشینه‌ی گفتگوهای شما ارائه کند.

همچنین ببینید:  ۸۲ جایزه و رتبه ۱۱ برای ایران در رده‌بندی جهانی A’ Design Award

جالب است بدانید که هنگام چت کردن در گوگل الو می‌توانید برای کمک خواستن با تایپ google@ دستیار گوگل را وارد گفتگوی خود کرده و از امکاناتش بهره ببرید.

باید ببینیم که گوگل می‌تواند به دو مشکل بزرگ سر راه اپلیکیشن‌های موبایل غلبه کند یا خیر؟ اول ترغیب کاربران به گسترش دادن و توصیه‌ی اپ و دوم متقاعد کردنشان به استفاده‌ی مداوم و همیشگی.

بعدی قبلی

گوگل الو - تکنامه

گوگل الو - تکنامه

Google Allo - Technameh

بعدی قبلی

فست‌ کو دیزاین

avatar
تکنامه