.....

اختصاصی: دانلود History Pro، فونتی ۲۱ لایه‌ای که هزاران فونت جدید تولید می‌کند

با دانلود این ۲۱ فونت که شاید باید نامشان را «راه حل نهایی تایپوگرافی لاتین» بگذاریم، دیگر تا مدتها، نیاز به فونت دیگری نخواهید داشت! چرا که این ۲۱ فونت با احتساب احتمالات مختلف می‌توانند (بر روی کاغذ و یا مونیتور!) هزاران ترکیب فونتی دیگر تولید کنند. چطور؟

historypro

خب این فونت History Pro در واقع از ۲۱ فونت لایه‌ای دیگر تشکیل شده است که می‌توانند بر رو و یا زیر هم قرار بگیرند و به شما یک فونت جدید ۲ لایه، ۳ لایه، ۴ لایه،… و حتی ۲۱ لایه! (باز هم به صورت تئوری) بدهند. بعضی فونتها (لایه‌ها) حکم ساختار اصلی حروف را دارند و برخی دیگر جنبهٔ دکوراتیو داشته و در واقع ماهیت افزودنی و تزئینی برای فونت یا فونتهای اصلی دارند. این ۲۱ فونت در واقع تاریخچه‌ای از روند تحول تایپوگرافی لاتین در طول سالها هستند که همه و همه به صورت امروزی در یک قالب ری‌دیزاین شده گرد هم آمده‌اند. برای دیدن این تاریخچه و نیز درک بهتری از نحوهٔ عملکرد این فونتها، حتما این راهنمای PDF را مشاهده کنید:

فایل راهنمای PDF فونتهای History Pro

همچنین ببینید:  دانلود ۷ فونت رسمی لاتین / فارسی کمپانی Intel

حالا اگر می‌خواهید که توانایی ساخت تقریبا هر فرم دلخواه از حروف لاتین و نیز تایپوگرافی‌های متفاوت را مانند آنچه در نمونه‌های زیر دیده می‌شود به دست بیاورید، کافیست که بستهٔ فونت History Pro را دانلود کنید.

روش کار هم به این صورت است که در برنامه‌های گرافیکی مانند نرم‌افزارهای ادوبی (فوتوشاپ، ایلوستریتور و…) کافیست متن خود را نوشته و سپس به تعداد لایه‌هایی که نیاز دارید همان یک لایهٔ نوشته را Duplicate کنید. سپس بدون اینکه مکان لایه‌های روی هم را تغییر دهید، برای هر کدام، یکی از ۲۱ فونت هیستوری پرو را انتخاب کنید. متن‌ها بر روی هم به طور خودکار تراز هستند و کافیست رنگ و ترتیب قرارگیری‌شان را مشخص کنید.

همچنین ببینید:  فونتی که داده‌ها و نمودارهای گرافیکی را لابلای نوشته‌ها نمایش می‌دهد

اختصاصی تکنامه

avatar
تکنامه