.....

اختصاصی: دانلود ۹ فونت فارسی «تِشرین» (از بسیار نازک تا سیاه)

فونتهای تشرین را می‌توان خواهرخواندهٔ «فونتهای کانون» که آنها را نیز به طور اختصاصی در تکنامه برای دانلود قرار داده بودیم، در نظر گرفت. این فونتها ساختار منطقی و جدی فونتهای کانون را حفظ می‌کنند، اما گوشه‌های گرد و نرمشان باعث می‌شود که جنبهٔ دوستانه‌تر و صمیمانه‌ای ایجاد کنند.

تکنامه - اختصاصی: دانلود ۹ فونت فارسی تِشرین (از بسیار نازک تا سیاه)

تشرین در واقع معادل فارسی فونتهای لاتین «اکتبر» است که آنها را نیز به زودی در تکنامه ارائه خواهیم کرد. ۹ وزن مختلف این فونت از بسیار نازک تا سیاه می‌تواند انتخابهای شما برای ایجاد تنوع در تایپوگرافی از طراحی سایت و اپلیکیشن تا پوستر و جلد کتاب را گسترده‌تر کند. فونتهای با حال و هوای این چنین در میان فونتهای فارسی زیاد نیستند و اگر هم باشند به این تعداد و دقت طراحی نشده‌اند. نکتهٔ مثبت دیگر این فونتها این است که هر وزن از فونتهای «تشرین» تمام حروف لاتین را هم با هم فرم و شکل در خود دارد و به این ترتیب در نوشتن متن‌های دو زبانه هیچ گونه مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد. حروف فارسی پ‌ژگ‌چ و ی و ک فارسی هم که دیگر مدتهاست در فونتهای عربی/فارسی بدون هیچ دردسری برای همهٔ زبان‌ها به طور پیش‌فرض بهینه شده‌اند.

تکنامه - اختصاصی: دانلود ۹ فونت فارسی تِشرین (از بسیار نازک تا سیاه)

تشرین بنا به گفتهٔ طراحانش می‌تواند مانند فونتهای کانون در مواردی مانند تابلوهای راهنمایی و اعلانات جهت‌یابی مورد استفاده قرار گیرد و به این دلیل تعدادی فلش و پیکان و علائم راهنمایی هم در این فونتها قرار داده شده است.

با وجود اینکه این دو خانوادهٔ حروف یعنی تشرین و کانون از پایه یکی هستند، اما وقتی که کاربر در حال استفاده از آنها باشد همان گردی و انعطاف حروف باعث متفاوت جلوه کردن این فونتها خواهد شد. پس یادتان نرود که نه تنها فونتهای کانون، بلکه دیگر فونتهای فارسی منتشر شده در تکنامه که به طور منظم بر تعدادشان افزوده می‌شود را نیز از دست ندهید.

تکنامه - اختصاصی: دانلود ۹ فونت فارسی تِشرین (از بسیار نازک تا سیاه)

حالا که این تصویر دراز را هم با هم دیدیم این شما و این هم لینک دانلود مستقیم ۹ وزن فونت تشرین در ۳ فرمت woff ،ttf و woff2:

دانلود تمام فونتهای تِشرین پسورد فایل زیپ: technameh

اختصاصی تکنامه

این را هم ببینید

تکنامه - سایتی برای تست ۱۰۰ زبان برنامه‌نویسی در مرورگر شما

سایتی برای تست ۱۰۰ زبان برنامه‌نویسی در مرورگر شما

سریال «مرد هزار چهره» یادتان هست؟ این سایت که در ادامه به شما تکنامه‌ای‌ها معرفیش …

avatar
مهرداد
مهمان
مهرداد

سلام.
قسمت فونت سایتتون بی نظیره.
لطفا به این موضوع بیشتر بپردازید و فونت های بیشتری رو برامون بذارید.
تشرین رو استفاده کردم و بی نهایت ازش لذت بردم.
ممنون از شما و سایت خوبتون.

فرهاد
مهمان
فرهاد

سلام.
از ۲۹lt لطفا یک پکیج کامل بذارید.
فونت های فوق العاده ای داره.
سایت عالیه فقط یه کم کم کاره…
ممنون از شما.

جواد صابری
مهمان
جواد صابری

ممنون خیلی محتوای سایت بالاست با تشکر

تکنامه