.....
تکنامه - اختصاصی: دانلود ۹ نسخه از فونت فارسی کانون

اختصاصی: دانلود ۹ نسخه از فونت فارسی «کانون»

فونت کانون، یعنی در واقع ۹ فونت کانون (از بسیار لایت تا خیلی ضخیم) همین دیروز در آن سوی دنیا عرضه شد و حالا ما در تکنامه آنها را برای شما به صورت کاملا رایگان آمادهٔ دانلود کرده‌ایم. اگر تمام فونتهای فارسی‌ای که به طور اختصاصی در تکنامه پست شده‌اند را ندیده‌اید پیشنهاد می‌کنیم که سری به این لینک بزنید.

و اما فونتهای فارسی کانون. این فونتها با ساختار خالص و تر و تمیز خود برای جلب توجه بیش از حد طراحی نشده‌اند. بلکه قصد دارند که اطلاع‌رسان و خوانا باشند. نتیجهٔ نگارش با این فونتها، ریتم بصری مناسبی ایجاد کرده و به ادعای طراحانش می‌تواند جلوهٔ ماشینی و رک و راستی که به عنوان مثال مناسب تابلوهای راهنمایی و رانندگی و بیلبوردها باشد را تداعی کند. کانون‌ها تنها بر یک خط خوشنویسی عربی و یا فارسی استوار نیستند، بلکه بر کل ساختار حروف عربی پایه گذاشته شده‌اند.

همچنین ببینید:  اختصاصی: دانلود بستهٔ طلایی ۷۶ فونت فارسی برای طراحان گرافیک و وب

تکنامه - اختصاصی: دانلود ۹ نسخه از فونت فارسی کانون

این فونتها همچنین با تعدادی گلیف فلش و پیکان، آیکن و نشانه همراه هستند که می‌توانند در روند اطلاع‌رسانی و نشان دادن جهت‌ها به طراحان کمک کنند. کانون در واقع بر این مبنا، همتای فونتهای لاتین نوامبر است که به زودی آنها را هم در تکنامه برای دانلود ارائه خواهیم کرد. فونتهای نوامبر که شامل ۱۸ استایل مختلف هستند همین خوانایی و اطلاع‌رسانی را با حروف لاتین انجام می‌دهند و به نوعی این دو خانوادهٔ حروف می‌توانند در یک سبک طبقه‌بندی شوند. البته لازم به ذکر است که فونتهای کانون تمام حروف لاتین را هم در خود دارند.

گرچه بر پیام‌رسانی این فونتها توسط طراحانش تاکید شده است، اما شما به راحتی می‌توانید از این فونتها که ما آنها را در ۳ فرمت ttf برای نصب در کامپیوتر و استفاده در نرم‌افزارهای نشر رومیزی و طراحی گرافیک و همچنین woff و woff2 برای به کارگیری در وب و طراحی سایت آماده کرده‌ایم، در همه جا استفاده کنید. لازم به تاکید دوباره نیست که نه این فونتها و نه دیگر فونتهایی که در تکنامه برای دانلود عرضه شده‌اند، پیش از این در هیچ سایت فارسی‌زبان دیگری ارائه نشده‌اند :) حالا نگاهی به فونتها و سپس لینک دانلود:

همچنین ببینید:  همه چیز دربارهٔ فونت‌های «چند رنگ»؛ دانلود ۱۱ نمونه، آموزش طراحی و نحوهٔ استفاده

تکنامه - اختصاصی: دانلود ۹ نسخه از فونت فارسی کانون

دانلود فونتهای فارسی «کانون» پسورد فایل زیپ عبارت t.me/tchnm است.

در صورتی که تمایل دارید از آخرین پست‌های دانلودی تکنامه به محض ارسال مطلع شوید می‌توانید ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کرده و یا مشترک فید و خوراک خبری تکنامه شوید. همچنین ضرری ندارد اگر تکنامه را به دوستان خود معرفی کنید :)

اختصاصی تکنامه

این را هم ببینید

تکنامه - سایتی برای تست ۱۰۰ زبان برنامه‌نویسی در مرورگر شما

سایتی برای تست ۱۰۰ زبان برنامه‌نویسی در مرورگر شما

سریال «مرد هزار چهره» یادتان هست؟ این سایت که در ادامه به شما تکنامه‌ای‌ها معرفیش …

avatar
سید عباس
مهمان
سید عباس

سلام. بسیار ممنونم از لطف شما بابت فراهم کردن این فونت… خداقوت

تکنامه