.....

اتصال به دسکتاپ ویندوز با آیفون و آیپد

در صورتیکه مایل باشید از آیفون یا آیپد خود به صورت ریموت دسکتاپ به دستگاه های ویندوزی متصل شوید، باید ابتدا دسترسی به کامپیوتر خود از طریق ریموت دسکتاپ را فعال کنید. برای این کار باید روی Computer راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید و سپس مانند تصویر زیر عمل کنید.

remote-ios-win01

این امکان در تمامی نگارش های ویندوز در دسترس نیست. در صورتیکه ویندوز اجازه این کار را به شما نداد، احتمالا از نسخه های خانگی (Home) استفاده می کنید.

مرحله بعد دریافت اپ مایکروسافت برای اتصال ریموت دسکتاپ روی آیفون یا آیپد خود است. به لینک زیر رفته و برنامه را نصب کنید.

Microsoft Remote Desktop

 پس از نصب و اجرای اپ، روی + کلیک کنید.

نرم افزار ریموت دسکتاپ

در مرحله بعد گزینه دسکتاپ را انتخاب کنید و IP کامپیوتر خود را وارد کنید. همانطور که می دانید کامپیوتر شما حداقل دارای دو IP است. به منظور تست برنامه، IP داخلی شبکه خود (چیزی شبیه به ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱۰۰) را وارد کنید. فراموش نکنید که آیفون یا آیپد شما نیز باید به همان شبکه متصل باشد. (به عنوان مثال لپتاپ ویندوزی و آیفون شما هردو به یک مودم-روتر متصل باشند) در صورتیکه بخواهید از IP عمومی خود (برای متصل شدن به کامپیوترتان از راه دور و از طریق اینترنت) استفاده کنید، احتمالا لازم است تنظیمات مربوط به Port Forwarding را انجام دهید که از حوصله این مطلب خارج است و جای دیگری به آن خواهیم پرداخت.

همچنین ببینید:  پتنت اپل برای ساک کاغذی

بعد از وارد کردن IP کامپیوتر مقصد، Done را لمس کنید. دستگاه شما باید در لیست نمایش داده شود. برای اتصال به کامپیوتر مقصد، آن را لمس کنید تا اپ برای اتصال تلاش کند. منبع=تکنامه. به اینکه شما پس از اتصال، به اطلاعات و تنظیمات دستگاه مقصد دسترسی خواهید داشت، طبیعی است که مجبورید، نام کاربری و گذرواژه ویندوزی خود را وارد کنید. در صورتیکه با پیام Not verified روبه رو شدید، می توانید آن را Accept کنید، زیرا در محیط شبکه خود و در حال اتصال به کامپیوتر خودتان هستید و خطری شما را تهدید نمی کند.

در صورت موفقیت آمیز بودن اتصال، صفحه دسکتاپ کامپیوتر ویندوزی شما روی آیفون یا آیپدتان ظاهر می شود و می توانید از لمس صفحه و کیبورد مجازی موجود، به جای موس و کیبورد واقعی خود برای کنترل کردن آن استفاده کنید.

avatar
تکنامه