.....

آپدیت سال نوی تلگرام: حذف پیام‌های فرستاده شده و معرفی t.me

پیام رسان تلگرام به مناسب سال نوی میلادی به روزرسانی جدیدی رو منتشر کرده.

احتمالا برای شما هم پیش اومده واسه شخصی پیام ناخواسته ای مثل استیکر یا پیام اشتباهی فرستاده باشین. تلگرام در نسخه 3.16 به شما امکان میده به مدت 48 ساعت بعد از ارسال پیام یا استیکر بتونین اون رو از دستگاه هر دو طرف حذف کنین.

73e2f80f96a2db763d

در این نسخه تلگرام امکان مشاهده حجم ترافیک مصرفی توسط این پیام رسان برحسب نوع شبکه ای که ازش برای اتصال استفاده میکنین رو اضافه کرده. چنین چیزی مخصوصا برای کسایی که در رومینگ هستن میتونه مفید باشه.

a3b5e8267344da74b3

همچنین ببینید:  پین کردن چت‌ها، متصل شدن به IFTTT و دیگر قابلیت‌ها در آپدیت جدید تلگرام

این پیام رسان در سال 2014 امکان انتخاب username رو اضافه کرده بود که با کمک ادرس telegram.me میتونستین نام کاربری خودتون رو برای دوستانتون برای ارتباط با شما بفرستین. از این به بعد تلگرام از آدرس T.me برای چنین کاری که استفاده میکنه که هم شیک تر و هم کوتاه تره و فشار کمتری به انگشتاتون برای تایپش وارد میشه. مثلا اگه آدرس کانال تکنامه خاطرتون باشه این شکلی هست:

https://telegram.me/tchnm

ولی از این بعد میتونین از این آدرس برای دعوت دوستانتون به کانال ما استفاده کنین:

https://t.me/tchnm

همچنین به دلیل اینکه 85 درصد کاربرای تلگرام از اندروید استفاده میکنن، اضافه کردن قابلیت ها به نسخه اندروید واجب تر از هر زمان دیگه اس. بنابراین در این نسخه:

– مسیجهایی که بین طرفین رد و بدل میشه به شکل پیوسته هستن و تاریخ بینشون قرار نمیگیره بلکه تاریخ اون مسیج ها روی اونها و به شکل محو نمایش داده میشه.

122fd75657c85aef81

– اگر فرضا در یک کانالی باشین که مطالب طولانی به اشتراک میذاره و شما در حال مطالعه اون مطالب طولانی هستین، اگر دوستتون پیامی بده و پیام اون رو ببینین و دوباره به کانال مربوطه برگردین باید دوباره جایی که در حال خوندنش بودین رو پیدا کنین، ولی در این نسخه تلگرام دقیقا جایی که کانال رو ترک کردین دوباره به شما نشون میده.

– در منوی به اشتراک گذاری فایل ها، تلگرام فایل های اخیرا به اشتراک گذاشته شده رو برای به اشتراک گذاری راحتتر در اختیار شما گذاشته.

5420c9ddfe046db207

– تلگرام از کیبورد گوگل به اسم Gboard و قابلیت اون یعنی gif پشتیبانی میکنه. بنابراین از قابلیت ارسال gif توسط این کیبورد در تلگرام هم میتونین استفاده کنین.

– و برای عده اندکی که از اندروید 7.1 استفاده میکنن، تلگرام قابلیت استفاده از میانبرها در صفحه home گوشی رو هم مهیا کرده. این قابلیت چیزی شبیه میانبرهای 3D Touch در نسخه iOS هستن که در نسخه 7.1 اندروید معرفی شدن.

دانلود تلگرام از:

گوگل‌پلی اپ‌استور

همچنین ببینید:  نمایش آنی، تلگراف و دیگر تغییرات در آپدیت جدید تلگرام

تلگرام

avatar
پیچ پیچی
مهمان
پیچ پیچی

حذف پیام ۴۸ ساعت بعد دیگه به درد نمیخوره چون طرف زرتی بازش میکنه میبینه :|

شاهین سیاوش
مدیر
شاهین سیاوش

منظور اینه که تا ۴۸ ساعت بعد از فرستادن میشه پاک کرد. حالا شما بعد از ۴ ثانیه پاک کن طرف نبینه :)

لالا
مهمان
لالا

آدرس t.me و telegram.me چه فرقی دارند؟ آیا اینکه لینک درج شده برای یه پست از کدوم فرمت تبعیت می کنه ربط به سیستم عامل استفاده شده داره؟؟

تکنامه