.....

آپدیت اپلیکیشن محبوب Prisma و ورود به دنیای شبکه‌های اجتماعی

احتمالا کمتر کسیست که افکت‌های متفاوت اپلیکیشن عکس Prisma را ندیده و یا حداقل نامش را نشنیده باشد. حالا این اپ با اضافه کردن بخش‌های پروفایل و فید و نقشهٔ محل ارسال عکس، رسما وارد دنیای شبکه‌های اجتماعی شده است و حسی به ما می‌گوید که این آغاز راه است.

احتمالا باید منتظر رقابت شدیدی بین اینستاگرام و پریزما باشیم. درست است که سابقه و تعداد کاربران و امکانات حال حاضر اینستاگرام، بسیار بسیار بیشتر است، اما همه ما در طول چندین سال گذشته دیده‌ایم که چطور ورق‌ها برگشته‌اند. افکت‌های اینستاگرام دیگر تازگی روزهای اول را ندارند و این روزها بیشتر استوری و متعلقاتش، بار اصلی این اپلیکیشن را با خود می‌کشند.

تکنامه - اپلیکیشن Prisma پس از آپدیت جدید خود، شبکه اجتماعی شد

همچنین ببینید:  پروژهٔ خلاقانهٔ گوگل: ابزاری که با یک لمس، هر ماده‌ای را تشخیص می‌دهد!

برای دسترسی به دنیایی از تصاویر پریزمایی خلایقی از سراسر جهان، کافیست اپلیکیشن خود را آپدیت کنید (و البته باز هم فراموش نکنید که این نوع به روز رسانی‌ها به مرور برای همه فراهم می‌شوند) و سپس از طریق فیسبوک، ایمیل و یا شماره تلفن حساب خود را بسازید. در مرحلهٔ بعد، پریزما به شما امکان انتخاب یوزر نیم و تصویر پروفایل می‌دهد (که البته در حال حاضر پس از تست ما در تکنامه، این بخش دچار باگ بوده و هر بار از اپ خارج می‌شود) بعد می‌توانید نخستین پست خود را با انتخاب مکان ارسال و نوشتن کامنت ارسال کنید. نکتهٔ دیگر این است که Prisma به طور خودکار، هشتگی با نام فیلتر مورد استفادهٔ شما به پست نهایی اضافه می‌کند. همچنین هشتگ‌های دیگری که خودتان ارسال کنید، لینک نمی‌شوند.

تکنامه - اپلیکیشن Prisma پس از آپدیت جدید خود، شبکه اجتماعی شد

همچنین ببینید:  ایدهٔ تبلیغاتی سریال Mad Men پس از ۵۰ سال توسط سس کچاپ هاینز اجرا می‌شود!

اینستاگرام همان طور که گفتیم امکانات زیادی مانند ویدئو، استوری، چند اکانت همزمان، دایرکت، پخش زنده، کامنت، هشتگ، لینک در بیو، استیکر و… دارد. از دیگر تفاوتهای این دو اپ این است که در پریزما امکان ارسال عکس بدون اعمال حداقل یک فیلتر وجود ندارد.

تصاویر در اندروید فعلا مربع‌های ۱۰۸۰ در ۱۰۸۰ هستند و در iOS می‌توانند ابعاد منعطف‌تری داشته باشند. برای دیدن تولیدات پریزمایی دیگران، بر روی Feed در بالای اپ کلیک کرده و برای پست کردن، بر روی دکمهٔ آبی رنگ مثلثی کلیک کنید.

تکنامه - اپلیکیشن Prisma پس از آپدیت جدید خود، شبکه اجتماعی شد

تکنامه

avatar
تکنامه