.....
هکرها و تورنت

آلوده شدن فایل های تورنت به کدهای مخرب

بیشتر مراقب فایل هایی که از طریق تورنت دانلود می کنید باشید. بنا به گزارش اینفوآرمر ابزاری به اسم RAUM در بازار سیاه اینترنتی به فروش می رسه که قابلیت آلوده کردن فایل های تورنت رو داره. براساس همین گزارش بیشترین آلودگی در فایل های بازی دیده شده. البته آلوده کردن کامپیوترهایی که فایل های تورنت دانلود می کنن چیز جدیدی نیست و قبلا هم وجود داشته، اتفاق جدید اینه که فروشندگان این ابزار مخرب، یه سیستم خیلی تر و تمیز طراحی کردن برای کسانی که می خوان این ابزار رو بخرن و کامپیوترهای دیگران رو آلوده کنن.

طبق این گزارش عمر بعضی از این فایل های آلوده بیشتر از یک ماه و نیم شده و بارها در سیستم های ویندوز و مک دانلود شدن. گسترش این بدافزار روی کامپیوترهای بیشتر، به معنی دسترسی به حساب های کاربری صاحبان اونها و به اشتراک گذاری فایل های آلوده از طریق اونها برای تعداد بیشتری از کاربران هست.

همچنین ببینید:  دیگر باج ندهید. مبارزه با باج‎افزارها

برنامه مخرب RAUM در گسترش باج افزارهایی مثل CryptXXX هم نقش داشته که اطلاعات کاربر رو رمزگذاری می کنه و تا زمانی که مبلغ مورد نظر رو دریافت نکنن، کاربر نمی تونه به فایل ها و اطلاعاتش دسترسی داشته باشه. طبق این گزارش سازندگان RAUM یه گروه تبهکار مجازی به نام تیم سیاه هستن و فروش این بدافزار هم فقط از طریق دعوتنامه و بررسی دقیق انجام میشه.

منبع= تکنامه. به اینکه نرم افزارهای مخرب و مخصوصا باج افزارها می تونن مشکلات زیادی براتون بوجود بیارن، لطفا موقع دانلود از تورنت بیشتر دقت کنید و فراموش نکنید که بیشترین آمار آلودگی در این مورد به خصوص مربوط به بازی های کامپیوتری کرک شده بوده.

avatar
تکنامه